Polis Basın Subaylığı'ndan verilen bilgiye göre 18-28 Ocak 2022 tarihleri arasında Gazimağusa ve Yeniboğaziçi’nde meydana gelen hırsızlık meseleleri ile ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında, meselelerde zanlı olarak görülen O.T.(E-24, Ö.F.E.(E-23) ve M.Ö.(E-25) tutuklanmıştır.
Bahse konu şahısların yapılan ileri sorgulamalarında; Yeniboğaziçi’nde bulunan Mete KÖROĞLU’na ait ikametgah içerisinden; 1 adet televizyon, 1 adet tost makinesi, 1 adet kahve makinesi, 1 adet su ısıtıcısı ve 1 adet ütü, yine Yeniboğaziçi’nde bulunan Ursula ZENNER’e ait ikametgahın avlusu içerisindeki ambardan 1 adet jeneratör, 1 adet odun kesme makinesi ve 1 adet ot kesme makinesi ile Gazimağusa’da Rasoul SANGIAN’a ait olup park halinde bulunan aracı çaldıkları tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

ARUCAD'da "Deprem Bilgilendirme Semineri Ve Deprem Tatbikatı” Düzenlendi. ARUCAD'da "Deprem Bilgilendirme Semineri Ve Deprem Tatbikatı” Düzenlendi.

Aynı zamanda bugün  , saat 02:50 sıralarında, Girne'de faaliyet gösteren bir markete müşteri olarak giden Z.E.G.(E-22) ve M.A.S.H.H.(E-20)’nin, market içerisinde satışa sunulan iki şişe alkollü içkiyi alıp, ödeme yapmadan market dışına çıkarmak suretiyle çaldıkları tespit edilmiştir. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.