SİZ HİÇ ÇÖPTEN YEMEK YEDİNİZ Mİ???

Evet, evet sizlere soruyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan tüm siyasiler vede bu yolda olmak için sadece bu yol için uğraşan sizlere soruyoruz.

Siz hiç çöpten yemek yediniz mi???

Hiç sanmıyoruz.

Ama ben yiyeni gördüm. Sizin sayenizde ...

Kendi halkın, kendi çocuğun yiyor. Nasıl mı? Manzaranın resmini koymaya elim varmadı. Çünkü kahreden kapkara bir fotoğraf ve andı o.

Nasıl bir hırs, nasıl bir hep bana , hep bana nasıl bir düşünce vede nasıl bir vicdandır ki bu, bizi yönetmek için adeta bir amansız yarışta olan sizler halkını batakliga, açlığa vede ölüme terk edildiğini göremiyorsunuz ve de durmadan her şeyi daha güzel hale getireceğiz naraları atıyorsunuz.

Boyu yetmiyor diye , ayak altına bir plastik kafes koyup kocaman alışveriş merkezinin arka, çöp konteynerin içerisine kalem tucak, defter tutacak ellerini koyup atılan meyve ve sebzeleri topluyor. Annesi diye düşündüğüm kadın eski patatesleri çöpten alıp bir poste koyuyor.

Görmeyin zaten öyle manzaralar. Sofraya oturmaya utanırsınız. Benim gördüklerimi siz hayal edin sayın devlet başındaki zatlar. Gözleri kör, kullakları sağır cellatlar gibisiniz. Akşam olunca sözüm ona makam araclariniza, girip şoförünüze "EVE GİDİYORUZ" demek kolay. Gidecek bir eviniz, oturcak bir sofranız, ısınacak bir soba ve veya sömineniz vardır. Gece olunca herkes kapısını kapatır. Kimin evinde ne pişer , ne ile ısınır neden karanlık diye sormazsınız.

Gündüzü bu olurken, gecesi partenerimle gittiğimiz çorbacıda bir tabak çorba parası verir misin, diyen bir insan evladı kapının yanında oturuyor. Birbirimizin yüzüne bakakaldık. Içermisin şimdi sen o çorbayı? Yermisin o yemeği? Ama sizler o sırada sofranizda âlâ yemeklerinizi yiyordunuz.

Siz zevk-i sefa içinde yaşarken. Araçlariniza makam sıfatı vererek, araç benzininizi ülkenin sırtından halkın vergisinden dolduruyorken, iş yapınız ülkeye sahip çıkınız halkı koruyup kollayın diye seçildiğiniz, makam ve konumlarda çektiğiniz video anlarında. Bu halkı çöpten yemek yemeğe mahkum bıraktınız.

Hep şunu düşünüyorum. Halka sunduğunuz hangi hakkaniyetli mazi projelerinizi örnekleyerek vede iyi, düzgün işlerinizini halkın yüzlerine vurup "EVET" demlerini bekleyeceksiniz. Asıl soru gerçekten bunu bekleyen bir zihniyet mi bizi yönetip bize sahip çıkacak???

Damga yemeğen, etiket olmayan hiç bir kurumu kalmamış bir ülke haline getirdiniz ülkeyi.. Bu gün çöpten yemek yiyecek halkın. Yarın hırsızlık yapacak halkın. Daha sonra ki gün katil olacak halkın. Çok sürmez göç edecek halkın.

Eyyyy... kendi ceblerinin hükümetini kuranlar. Hani ağzınızdan düşürmediğiniz canla başla düzeleteceginizi vaad ettiğiniz KKTC var ya. Çıkın söyle bir dolaşın ama YAYA olarak. Ve görün yarım asırdır neyi ne hale getirdiğinizi.... Yok öyle telefonlarla aday numaranızı bildirip daha iyi bir KKTC için vekilim mesajları atmak..

Çocuklarımızın geleceğini karatmamak için o PAZAR evlerimizden çıkmayalım.

Yaşadığınız ülkede fakir bir halk varsa bilin ki o ülkenin yoneticileri halkın hakkını çalıyordur.

KARAKUŞ