banner292

KADINLARDA DAÜ, ERKEKLERDE YDÜ

Büyükler Atletizm Ligi'nde ikinci ayak ilk gün yarışları yapıldı

KADINLARDA DAÜ, ERKEKLERDE YDÜ

Büyükler Atletizm Ligi'nde ikinci ayak ilk gün yarışları yapıldı

03 Temmuz 2013 Çarşamba 12:28
KADINLARDA DAÜ, ERKEKLERDE YDÜ
 
Atletizm Federasyonu’nun düzenlediği Büyükler Atletizm Ligi'nde ikinci ayak ilk gün yarışları tamamlandı.  Yarışlar, bugün yine Lefkoşa Atatürk Stadı'nda ikinci gün müsabakaları ile tamamlanacak.

Mücadelenin ikinci ayağının ilk gününü bayanlarda Doğu Akdeniz Üniversitesi, erkeklerde ise Yakın Doğu Üniversitesi ilk sırada tamamladı. Lige bayanlarda Yakın Doğu Üniversitesi İle Doğu Akdeniz Üniversitesi katılırken, erkeklerde mücadele Doğu Akdeniz Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi Ve Tüfekçispor arasında yapılıyor.
İkinci ayak yarışlarının ilk gününde Yakın Doğu Üniversiresi’nden Emine Yarkın  2.82'lik derecesiyle sırıkla atlamada rekor kırdı.

Büyükler Ligi 2’nci ayak final birinci gün sonuçları:
Büyük kadınlar
Gülle atma: 1. Zehra Demircan (DAÜ) 9.82, 2. Meliz Dinçli (YDÜ) 8.51, 3. Aysu Alçın (Tüfekçi) 6.24
100 m. eng.: 1. Suzan İçen (DAÜ) 15.37, 2. Emine Gülçetiner (YDÜ) 20.51.
Sırıkla atlama: 1. Emine Yarkın (YDÜ) 2.82 (REKOR), 2. Gizem Yahat (DAÜ) 1.80
100 m.: 1. Adedayo Oderinde (DAÜ) 12.67, 2. Melisa Koçak (YDÜ) 14.84.
400 m.: 1. Derya Güççük (DAÜ) 1:10.04, 2. Nezahat Doygunel (YDÜ) 1:14.04.
1500 m.:  1. Emine Hızlıer (DAÜ) 5:36.04, 2. Sabriye Atikoğlu (YDÜ) 5:37.84, 3. Emine Uluçay (Tüfekçi) 5:46.93 .
Çekiç atma: 1. Makbule Nurtunç (DAÜ) 29.54, 2. Havva Erek (YDÜ) 26.54.
Üç adım atlama:  1. Tuğba Aydın (DAÜ) 12.55, 2. Hatun Doğan (YDÜ) 9.55

Büyük Erkekler
Gülle atma: 1. Kutay Kırmızı (YDÜ) 13.87, 2. Cafer Duvarcı (DAÜ) 12.22, 3. Mahmut Hüdaverdi (Tüfekçi) 11.23
Yüksek atlama: 1. Lebi Edatomala (YDÜ) 1.80, 2. Ali Debeş (DAÜ) 1.80, 3. Emre Çetinaslan (GAÜ) 1.75
110 m. eng.: 1. Mehmet Sakallı (YDÜ) 16.10, 2. Berhan Ekensoy (DAÜ) 20.39.
100 m.: 1. Jitw Gideon Oghojor (DAÜ) 11.13, 2. Turan Cenk (YDÜ) 11.61.
400 m.: 1. Mehmet Ali Demir (DAÜ) 52.46, 2. Dinçer Şöföroğlu (YDÜ) 54.62, 3. Ali Dükyancı (Tüfekçi) 64.04.
Uzun atlama:  1. Kenndy Dede (DAÜ) 6.54, 2. Mehmet Baykent (GAÜ) 6.39, 3. Artam Direm (YDÜ) 5.98.
1500 m.: 1. İbrahim Cavit (DAÜ) 04:39.48, 2. İnsel üstünel (Tüfekçi) 04:53.23, 3. Hüseyin Esengil (YDÜ) 05:03.62.
5000 m.: 1. Ersoy Çetinkaya (YDÜ) 18:55.32, 2. Mustafa Cengiz (DAÜ) 19:23.14, 3. Kemal Elektrikçi (Tüfekçi) 19:28.10
Çekiç atma: 1. Hüseyin Zekioğulları (Tüfekçi) 46.25, 2. Ferhat Sakallı (YDÜ) 25.63, 3. Hasan Yiğittürk (DAÜ) 21.37.

İkinci ayak ilk gün takım sonuçları:
Kadınlar
Takım    Puan
1. Doğu Akdeniz Üniversitesi 6012
2. Yakın Doğu Üniversitesi 5491
3. Tüfekçi Spor   845

Erkekler
Takım    Puan
1. Yakın Doğu Üniversitesi 5914
2. Doğu Akdeniz Üniversitesi 5771
3. Tüfekçi Spor   2536
4. Girne Amerikan Üniversitesi 1455

Son Güncelleme: 03.07.2013 12:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner253

banner211

banner278

banner226

banner276

banner290

banner241

banner220

banner223

banner184