banner386
banner399

ULUSAL TÜRK KURULUŞLARI DÜNYA KONSEYİ BAŞKANI   OLARAK YAYINLADIĞIM

1 AĞUSTOS TOPLUMSAL DİRENİŞ BAYRAMI MESAJI

TMT RUHUNU İLELEBET YAŞATACAĞIZ…

Bugün Toplumsal Direniş Bayramı olarak Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı'nın (GKK) 42., TMT'nin 60. kuruluş ve Kıbrıs'ın fethinin 447. yıldönümlerini kutluyoruz.

Bu Bayram’ın Kıbrıs Türk Halkının bugünlere kolay gelmediğini göstermesi açısından anlamı büyüktür.

Daha ada fethedilmeden önce, yani 500-600 yıl önce, adaya gelmeye başlayan, 1571'de adanın fethiyle bu topraklara kök salan ve bu toprakları vatan yapan Kıbrıs Türkleri, adanın İngiliz İdaresine geçtiği 1878'den itibaren, Anavatan Türkiye'nin desteğinde gerçekleşen ‘Varoluş Mücadelesi’ sonunda kendi bağımsız ve egemen devleti KKTC'yi kurmayı başarmıştır.Bu mücadelede Türk Mukavemet Teşkilatı'nın belirleyici rolü olmuştur.Özgürlüğümüzü,bağımsızlığımızı ve egemenliğimizi Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimize,Türk Mukavemet Teşkilatı'nın kahraman mensuplarına, Mücahitlerimize, Anadolu'daki vefakar kardeşlerimize ve Kıbrıs Türküne borçluyuz.

60.kuruluş yıldönümünde TMT’ye ,insafsız saldırılarda bulunanlar KKTC’de önemli makamlara getrilmekte ve bu kutsal teşkilatımıza  yalan dolanla leke sürülmeye çalışılmaktadır. En son Kıbrıs Türkünün ve Mücahit’in sesi,TMT’nin kanı ve canı ile kurduğu Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun başına TMT, KKTC, Türkiye düşmanı bir CTP militanı olan ve Rum katilleri aklamak için tarihe “Kanlı Noel katliamı” olarak geçen banyo katliamını TMT’ci kahraman Alpay Mustafa’nın yaptığını, sonra da tanık kalmasın diye bizzat bayraktar tarafından öldürüldüğünü iddia eden, bu nedenle halkın büyük protestosu ile karşılaşan, kahraman TMT’ci Alpay Mustafa’nın ailesi tarafından dava edilen Rum muhibbi Aysu Basri Akter atanmıştır.Varoluş mücadelemizin halen devam ettiği,Kıbrıs Türkünü yok etmek isteyen emperyalist batının dayattığı müzakerelerin yeniden başlama olasılığının belirdiği bir dönemde sözkonusu atama yanlıştır ve vahim bir hatadır.Bu atamanın sorumlusu hükümet bu hatadan biran önce dönmeli ve TMT kahramanlarını ve TMT’yi karalamaya çalışan bu kişiyi görevden almalıdır.

Sözkonusu şahsın BRTK’nin başına müdür olarak atanması başta mücahitler olmak üzere tüm halkta şok yaratmıştır.

Halkımız ve mücahitlerimiz bunun büyük bir tahrik, büyük bir provokasyon olduğunu, asla kabul edilemeyeceğini, bu yanlış atamanın geri alınması için hükümet ortaklarını göreve çağırdıklarını bunu sağlamak için gereken her şeyi yapacaklarını belirtmiştir.

TMT'ye bugün saldıranların, zamanında, KKTC'nin ortadan kaldırılması anlamına gelen Annan Planı’na destek verenlerle,Karen Fogg'dan aldıkları emirlerle KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı rahmetli Denktaş'ı yıpratmak üzere saldırılarda bulunanlarla,şimdi ise Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Anastasiadis’e  alkış tutarak tek egemenlik,tek vatandaşlık,tek temsiliyet,BM ve AB karar ve normları çerçevesinde iki toplumlu,iki bölgeli bir Birleşik Kıbrıs yaratarak, Kıbrıs Türkünün osmosis yoluyla,Girit'teki Türklerin başına geldiği gibi, adadaki köklerinin kazınmasını isteyenlerin aynı malum kişilerin olması sizce rastlantı mıdır?Bu satın alınmış piyonlar, TMT'ye saldırmakta ve bugün Kıbrıs'ta çözüm diye bize yutturulmaya çalışılan hain planlara karşı bayrak açan,direnen mukavemetçi Kıbrıs Türkünün hassasiyetlerini dikkate almadan bulundukları makamları işgal etmeye devam etmektedirler.

60.kuruluş yıldönümünü kutladığımız Türk Mukavemet Teşkilatı'nı bu çarpık beyinlilere,dost-düşman herkese, bir kez daha anlatmakta fayda vardır.

1 Nisan 1955'de ortaya çıkan ve adayı Yunanistan'a bağlayarak Enosis'i gerçekleştirmek isteyen EOKA tedhiş örgütünün başlangıçta İngiliz idaresine karşı eylemleri, daha sonra Türk Toplumu'nun imhası faaliyetlerine dönüşmüştür.Bunlara karşı koymak amacıyla Volkan, Karaçete, 9 Eylül Cephesi, adı altında Türk Toplumu'nun SAVUNMASINA yönelik Mukavemetçi gruplar oluşturulmuştur.

Bilahare KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Kemal Tanrısevdi ve Burhan Nalbantoğlu tarafından Temmuz 1957'de temelleri atılan TMT, 1 Ağustos 1958'de Genel Kurmay 2. Başkanlığına bağlı bir direniş örgütü halinde yeniden organize olarak Türk ordusunun kahraman komutanlarının liderliğinde milli direnişimizi sürdürmüştür.

Kurulduğu zaman sadece birkaç çaktım almaz silaha sahip olan TMT mensupları gayrı nizami harp kuralları içinde örgütlenerek eğitilmiş ve EOKA terörüne karşı Kıbrıs Türk Halkının varlığını ve yaşam hakkını Şehitler pahasına savunmuştur.

21 Aralık 1963'te başlayarak 20 Temmuz 1974 Mutlu Barış Harekatına kadar fasılalarla süren Rum saldırılarına ,soykırım teşebbüslerine karşı Türk Mukavemet Teşkilatı Kıbrıs Türkünü koruma görevini başarıyla yerine getirmiştir.

Tahta kafalara girmesi açısından tekrarlarsak TMT'nin kuruluş amaçları şöyledir:

• Kıbrıs Türklerinin can ve mal güvenliğini sağlamak,

• ENOSİS'e ve bu hedef doğrultusunda yapılan girişimlerle estirilen Rum-Yunan terörüne karşı durmak,

• Türklere yapılacak saldırıları geri püskürtmek,

• Türk Toplumunun birliğini ve bütünlüğünü sağlamak, ENOSİS'i savunan AKEL'in Türk toplumu içinde ideolojik etkinlik kurmasını ve iç cepheyi bölmesini önlemek,

• Rumlara ve İngilizlere karşı Kıbrıs Türklerinin haklarını savunmak,

• Anavatan Türkiye ile sıcak ilişkileri ve Türk Halkının Anavatana bağlılığını sürdürmek.

Kıbrıs Türkleri olarak bugün bağımsız-egemen bir devlete sahip isek ve saldırgan Rum güçleri bu devlete dokunamıyorsa, bunun sağlayan öncelikle TMT, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı ve Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı'dır.

Kıbrıs Türkünün varlığına ve bin bir zorlukla kurduğumuz Devletimiz KKTC'ye karşı girişilecek her türlü eyleme karşı,TMT mensubu atalarımızın bize emanet ettikleri ruhla ve imanla mücadele edeceğimiz bilinmelidir.Onların yaktığı Türklük meşalesi hiçbir zaman sönmeyecektir.Aramızdan ayrılan TMT mensuplarının aziz hatıraları önünde eğilir,hayatta olanlara ise minnet ve şükranlarımı sunarım.

ULUSAL TÜRK KURULUŞLARI DÜNYA KONSEYİ BAŞKANI

HÜSEYİN MACİT YUSUF

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner398

banner361

banner357

banner363

banner403

banner324

banner226

banner301

banner290

banner320

banner331

banner184