İlk icraat olarak 11 yıldır sarı kırmızılı formayı giyen Sabri Sarıoğlu ’nu Avusturya kampı kadrosundan çıkarmayı tercih eden Prandelli büyük tartışma yaratmıştı.

Bu kararın ardından herkes Sabri ’nin Galatasaray kariyerinin sona erdiğini düşünse de gerçek farklı. Çünkü Kaptan ’a gönderilen tebligatta böyle bir ifade yok ve “Avusturya kampı kadrosunda yoksun, çalışmalarına İstanbul ’da devam edeceksin” yazıyor. Bu nedenle Sabri çalışmalarını Florya Metin Oktay Tesisleri ’nde sessiz sedasız sürdürüyor.

GENÇLİĞİNE GERİ DÖNDÜ

Kampa götürülmeyişi ile ilgili olarak henüz konuşmayan Sabri ’nin sabırla ikinci kamp dönemini beklediği belirtiliyor. Çünkü Prandelli ’nin Sabri ’nin formuna göre yeniden karar verme durumu var. Hal böyle olunca tecrübeli oyuncu alt yapısından yetiştiği Galatasaray ’da eski günlerine döndü ve A2 takımı ile çalışmaya başladı. Sabri ’nin evinden Florya ’ya, Florya ’dan da evinde gittiği, çalışarak sabırla beklediği öğrenildi. Sarı kırmızılı taraftarın konu ile ilgili kararı ise net, Kaptan ’ın kalması isteniyor.