Akşam'da yer alan habere göre teknik adam "Şuana kadar çocuklar çok iyi çalışyor iyi gidiyor kampımız. Herkes tarafından güzel bir çalışma oluyor, herkes istekli ve çalışmalar iyi gidiyor. Dayanabilen ve kazanabilen bir takım kurmaya çalışıyoruz." diye konuştu.

Sağ bek konusunda dün sıkıntı vardı, bununla ilgil neler söylemek ister?

Kulüp olarak değişiklik yaptık. Bu değişiklikler şok edici değişilikler olur. Bir gün karar verici birimler hep birlikte bir karar aldılar ve yeni bir proje hazırladık ve sağ bek için çeşitli farklı şeyler deniyoruz. İstanbul'da kalan çocuklar çok iyi çalışıyor. Galatasaray çalışanının bunu zaten yapması gerekiyor. Zaman bizim seçimlerimizi belirleyecektir.

SABRİ GERİ DÖNECEK Mİ?

Karar verici bilgisi olan herkes karar verici birimdendir ve bu kadar herkes tarafından alınmıştır. Az öncede söylediğim gibi değişimler her zaman çok sert gelir ve şaşırtır ama bundan korkmamalıyız. Kişisel olarka İstanbul'da kalan veya Sabri'ye karşı saygısızlığım veya kötü düşüncem yok ama değişim zamanı geldi.

TRANSFER YAPILACAK MI?

Bizim transfere ihtiyacımız varmış gibi duruyor olmalıyız. Eğer bir sıkıntımız olursa biz zaten o bölgelerde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

AMRABAT ÇOK ÇALIŞIYOR

Neden eleştirildi. Benim söyleyecebileceğim tek bir şey var. Kendisi çok iyi bir insan ve bizi birleştiriyor. Ben kişisel veya ekonomik olarak eleştiride bulunmam sadece çok çalışıyor bunu biliyorum.

PİRLO VE SNEİJDER İDDİALARI

Gerçekçilik yok bu haberlerde...

BRUMANIN PERFORMANSI

6 aylık bir sakatlıktan sonra biraz sıkıntı olabilir bu yüzden ritmini, hızını bulması tekrardan gerekiyor. Bu yüzden sabırlı olmalıyız, gerçekten yetenekli bir oyuncu ve umarım karakter olarak güçlüdür çünkü bu baskıları kaldırması gerekiyor.

SNEİJDER SATILIRSA...

Ben hazır olduğum sorulara cevap verebilirim. Gelecekle ilgili soruları cevaplayamam ama Wesley Sneijder çok karizmatik bir oyuncu... Sneijder söylediğiniz aksine Galatasaray Kulübü oyuncusudur.

Ben çok güzel bir seçim yaptım. 4. yıldızı kazanmamız gerekiyor ve taraftar bazında da en büyük kulüplerden birisiydi Galatasaray ve profesyonel açıdan Galatasaray benim için ayrıcalıklıdır. Risk olarak görmüyorum buraya isteyerek geldim ve buna hazırız.

ORUÇ TUTACAK MI?

Bu bizim sırrımız olacaktı oruç olayı... Size bir daha güvenmeyeceğim. (Gülerek...)

Selçuk İnan'ı seçtik kaptan olarak... Çok pozitif bir insan ve etrafında herkesi anlayışla davranıp takımı yönetmeye çalışyıor. Bu bizim için çok güzel bir şey. Sneijder geldikten sonra ikinci kaptanı belirleyeceğiz. Hakan Balta'yı da unutmamız gerekiyor öyle bir seçeneğimiz mevcuttur.

SAHADA OFANSİF BİR G.SARAY MI OLACAK?

Herkes tabiki eleştirebilir. Ofansif olmamızı düşünebilirler ama defansta yapmamız gerekiyor ama denge kurmamız gerekiyor bunu yaptıktan sonra Galatasaray'ı izleyebilirsiniz. Tabi futbol bu aralar belirli bir noktaa gelmekte. Mça boyunca forvetlere oynayamayız, maç boyunca orta sahadan forvete oynayamayız, defans yapmamız gerekiyor. Benim için ofansif bir takım birlikte oynamalıdır. Defansta, orta sahada veya hücum yönünde birlikte topları kazanmalı ve böyle oynamalı.