Evrim Kamalı

Kıbrıs Manşet Özel Haber

Girne’de meydana gelen sahtekarlıkla kayıt temini suçundan tutuklanan Ozan Koncaoğlu dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Girne Polis Müdürlüğüne bağlı Adli Şube’de görevli polis çavuşu Ömer Faruk Şengil, zanlı Ozan Koncaoğlu’nun 2015 yılından bu yana ülkeye çeşitli tarihlerde giriş çıkış yaptığını, en son 11 Ocak 2022 tarihinde giriş çıkışı olduğunu söyledi.

Polis, zanlının üçüz kardeşine olan benzerliğini kullanarak onun seyahat belgeleri ile giriş çıkış yaptığını, kimliği kullanılan kardeşin Türkiye’de polise giderek ihbar ettiğini,Türkiye Cumhuriyetinden gelen yazı ile araştırma başlattıklarını aktardı. Polis, zanlının 6 kez kardeşine ait pasaportla ülkeye giriş- çıkış yaptığını kaydetti.

Çalıştığı işyerini soyarken suçüstü yakalandı Çalıştığı işyerini soyarken suçüstü yakalandı

polis çavuşu Ömer Faruk Şengil, yapılan araştırmada zanlının 87 gündür ülkede yasal statüsü olmadığını ifade etti.

Zanlının evinde de arama yapıldığını belirten polis, Türkiye Cumhuriyeti’ne ait pasaportların bulunarak emare olarak alındığını söyledi. Polis çavuşu Ömer Faruk Şengil, tutuklanan zanlının muhaceret polislerinin işlem yaparken hata yaptığına dair beyanda bulunduğunu ifade etti. Polis, ayrıca zanlı ile kardeşinin arasında sorunlar olduğunu da söyledi. Soruşturmanın devam ettiğini, Ercan Havaalanı’ndaki kayıtların inceleneceğini ve alınması gereken ifadelerin olduğunu kaydeden polis, zanlının 7 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme talebi kabul etti.