banner386
banner408
banner410

Levent Özadam - Mesaj Kutusu

[email protected]

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası sağlıkta yaşanan sorunlara çözüm bulunamadığı gerekçesiyle eylem yapacak.

Tıp-İş Başkanı Mustafa Taşçıoğlu, Sağlık Bakanı  Ali Pilli'ye hitaben, “Sendikamıza vaat ettiğiniz diyalog yolu ile sorunların çözülmesi ve protokol ile sorunların belirlenip birlikte çözümü konusunda gereğini yapmadınız…”diyor. ,ve eylem kararını açıklıyor.

Fatura her zaman olduğu gibi yine vatandaşa kesiliyor!

Sendika, bugünden itibaren ‘polikliniklerde hasta bakmama’ eylemi başlatıyor.

Bu karardan şimdi haberi bile olmayan ve sabah erken saatlerde belki Karpaz'dan Lefkoşa'nın yolunu tutan insanlarımız olacak.

Şifa arayan bu insanlar eli boş evlerine dönecek...

Bu zaten her eylemde böyle olmuştur.

Sendikanın sağlıkta yaşadığı sorunlar ve isyanına hak veriyoruz.

Peki vatandaşın günahı ne?

Acı faturayı niye halka ödetiyorsunuz?

Sendika 'vatandaşlık kurulu yapmama' eylemi yapıyor.

Burada da yine vatandaşlık hakkı olan insanlar mağdur ediliyor. Sağlık raporları imzalanmadığı için vatandaşlık işlemlerini tamamlayamıyorlar.

Sağlık bakanlığı da 'vatandaşlık kurulu yapmama' eylemine katılan bazı hekimlere soruşturma açıldığı ve sözleşmelerinin fesih işleminin başlatıldığına dair yazı da göndermiş.

İşte Tıp-İş'in 'hasta bakmama' eylemini bu yüzden yapıyor.

Yani diyorlar ki; "Biz vatandaşlık hakkı olanların sağlık raporlarını imzalamayız. Bu rapora imza atmayan hekimlere dokunmayın! Dokunursanız hastalara bakmayız!"

Ne güzel değil mi?

Astığım astık kestiğim kestik ben ne dersem o olur, hastalar kimin umurunda...

Devlet hekimlerinin eylemi hasta haklarına tecavüzden başka bir şey değildir!

Yaşlı bakım evleri ne alemde?

Geçtiğimiz aylarda bir yaşlı bakım evinde hepimizi derinden yaralayan olaylara şahit olduk.

Çok üzüldük!

Skandal ortaya çıkınca bir hareketlenme oldu ve Sınır Üstündeki yaşlılarımız tahliye edildi ve binada tadilat başladı.

Toplum olarak biraz balık hafızalı olduğumuzu ve bir çok konuyu unuttuğumuzu biliyoruz.

Ancak bu yaşlı bakım evlerinde yaşanan olayın takipçisi olacağımızı söylemiştik.

Şimdi diğer yaşlı bakım evlerimizde durum ne?

Kalkanlı da yaşlılarımızın sağlık hizmetlerine ulaşamadığı ve uzun süredir çözüm bekleyen sorunları olduğu bilgisi geliyor kulağımıza.

Yönetim değişikliği sonrası da bazı sorunlar çıkmış..

Yaşlılarımızın doğal olarak sağlık sorunları yaşıyor.

Tedavi olmaları gerekiyor ancak tedavi ve doktora ulaşma konusunda büyük sıkıntılardan söz ediliyor.

Bu konuya Sağlık Bakanlığımızın biraz daha önem vermesini bekliyoruz.

Yeni bir skandal daha duymadan!

Tatar eleştiriye davet çıkarıyor!

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ı bilinçli bir şekilde eleştiren yıpratmaya çalışan bir kesim var bu ülkede.

Hem şahsı hem de görüşleri dolayısıyla çoğu kez acımasızca eleştiriliyor Tatar!

Bazen bir Cumhurbaşkanı olduğu bile unutuluyor.

Kendisine saygı göstermeyenlerin makamına saygı duymak zorunda olduklarını unutmamaları gerekiyor.

O makamda Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş da oturdu, bugün Tatar'ı en çok eleştirenlerin sahip çıktığı Talat ve Akıncı da...

Peki Tatar neden bu kadar çok eleştiriliyor ve başı basın mensuplarıyla derde giriyor.

Kendisi buna fırsat veriyor çünkü.

Duramıyor, Cumhurbaşkanı olduğunu unutuyor...

Elindeki telefonla sağa sola laf yetiştiriyor.

Sonra da şikayet ediyor...

Kıbrıs Sanat Müzik ve Bale Okulu sahiplerinden Kıbrıslı sanatçı Turgay Hilmi, sosyal medya hesabından “Her şeyini sat, kaç ve bu ülkeye bir daha gelme modundayım” şeklinde yorum yapıyor...

KKTC Cumhurbaşkanı da altına yorum yazıyor...

"Ne oldu?"

Yorum artık sizin...

MESAJ KUTUSU

Sayın Nazım ÇAVUŞOĞLU, siyasi kulislerle sürekli gidecek bakanlar arasında konuşulmaya başlandınız. Suçunuz günahınız ne bilmiyoruz ama acaba dini okullar konusunda ki dik duruşunuz olabilir mi? Bu ruh haliyle verimli olarak çalışmak hayli güç olsa gerek değil mi?

Sayın Ali PİLLİ, görevini ihmal eden ve halkın sağlığını tehlikeye sokan Devlet Laboratuarı Müdürü konusunda soruşturma açıp açmadığınız merak konusu olmuş ki bu konuda yoğun sorular gelmeye devam ediyor. Bu arada müdür arkadaş da ısrarla sessizliğini bozup da bir açıklama yapma gereği duymuyor…

Sayın Kemal Deniz DANA, Güzelyurt OKAL Koop Bankası yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulunu kendi döneminizde görevden aldınız ama gerisi de gelmedi. Hatırlarsanız o dosyayı ve zarar edilen meblağı kamuoyuyla paylaşma sözü vermiştiniz, daha neyi bekliyorsunuz?

Sayın Fikri ATAOĞLU, memleket yangın yerine dönmüşken yaşana sorunlarla ilgili tek bir açıklama bile yapmamış olmanız parti tabanında da tepkilere neden oluyor. Tamam turizm elbet bizim için hayati bir sektör ama hükümet ortağı olarak başka sorumluluklarınız da var değil mi?

Sayın Olgun AMCAOĞLU, sosyal medyada yaptığınız manidar paylaşımlar belli ki birileri için tehlike çanlarının çaldığını gösteriyor ayrıca büyük de beğeni topluyor. Hayırdır perde gerisinde bizim bilmediğimiz ama sizin bildiğiniz bir şeyler mi planlanıyor acaba?

Sayın Mustafa TAŞÇIOĞLU, böyle gergin bir ortamda devlet hekimlerinin hasta bakmama eylemi toplumun geneli tarafından bir takım endişelere neden oluyor. Bu arada devlette hasta bakmayıp özelde çalışmak size de biraz ters gelmiyor mu?

Sayın Filiz BESİM, devlet hekimlerinin hasta bakmama eylemini bir vekil olarak nasıl yorumluyorsunuz? Vatandaş bu konudaki görüşlerinizi merakla bekliyor, küçük de olsa bir açıklama yapmak gerek değil mi?

Sayın Cenk ALPER, Kıbrıs Telsim genel müdürü olarak valizleri hazırlamak üzere olduğunuz ve buradaki görev sürenizin bittiğini öğrendik. Yeni görevinizde barılar dileriz, elbette ki burada kalıcı dostluklar kurarak iz bırakarak döneceksiniz…

Sayın Ali TUNÇTAŞLI, DP Genel Sekreterliği görevinizi devrederken yaptığınız manidar açıklama her ne kadar haklı olsanız da biraz acemi olarak algılandı. Bu ülke siyasetinde öğreneceğiniz daha o kadar çok şey var ki ha keşke daha olgun duygularla bir vedada bulunsaydınız…

Sayın İrfan GÜNSEL, bir ara mesai saatlerinden sonra akşam saatlerinde YDÜ hastanesinin girişini denetlerseniz orada çok da göze hoş gelmeyen görüntülerle karşılaşacaksınız. Böyle güzel bir hastanenin kapı girişinde sigara ve kahve keyfi yapanların yeri orası olmamalıydı…

Sayın Turgay HİLMİ, malı mülkü satıp ülkeden kaçmak da neyin nesi size hiç yakıştıramadık doğrusu. Sizin gibi aydın insanlar da bu ülkeyi terk ederse yerinizi kimlerin dolduracağını hiç mi tahmin edemiyorsunuz? Sonra duran hele daha karpuz kesecektik! Sahi ne olmuştu, bazıları anlayamamış da…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner398

banner361

banner357

banner363

banner226

banner301

banner290

banner409

banner331

banner184