banner386
banner399

Öğretmenler günü mesajları

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesajlar yayımlanıyor

24 Kasım 2021 Çarşamba 09:15
Öğretmenler günü mesajları

TATAR

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “tarih boyunca Kıbrıs Türkü’nün özgürlüğüne ve varoluş mücadelesine sahip çıkmasında öğretmenlerimizin rolü büyüktür” dedi.
Tatar, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, dün olduğu gibi bugün de öğretmenlerin aldığı sorumluluğun çok önemli olduğunu belirterek, öğretmenlerin, bireylerin gelişiminde rehber görevini yürüttüğünü kaydetti.
Tatar mesajında şunları kaydetti:
“Öğretmenlerin, bir ülkenin kalkınması ve çağdaş medeniyetlere ulaşmasında, yetiştirdikleri nesillerin büyük payı vardır. Öğretmen; eğiten, yetiştiren, terbiye eden, öğrencisinin içindeki cevheri sabırla işleyen ve açığa çıkaran kişidir. Çocuklarımızı okullarda, kültürel ve sosyal alanda hayata hazırlayanlar, öğretmenlerimizdir. Öğretmen, okulda sadece dersleri değil, aynı zamanda çocuklarımızın toplum içeresinde gerektiği yerde gerekli biçimde davranma bilincini öğreten kişidir. Öğretmenler, çocuklarımızı hayata hazırlayan eşsiz insanlardır. Öğretmen, öğrencilerine ilham kaynağı olandır. Öğretmen, her zaman iyinin ve doğrunun yolunda yürüyen, aydın kişidir. Öğretmenler, kendilerine yaşam boyu öğrenme felsefesini hayat tarzı haline getirmelidir. Çocuklarımız için, öğretmenlerimiz hiç yılmadan kendilerini her şartta yenilemeli ve geliştirmelidir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, millet mekteplerinin başöğretmenliğini kabul ettiği gün olan 24 Kasım, 1981 yılından bu yana her yıl Türkiye’de olduğu gibi ülkemizde de ‘Öğretmenler Günü’ olarak kutlanmaktadır. Bu anlamlı günde, dünyanın en kutsal vazifesini yapan bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü canıgönülden kutlar; bu vesile ile Kıbrıs Türk halkının varoluş mücadelesinde şehit düşen tüm öğretmenlerimizi sevgi, saygı, rahmet ve minnetle anarım.”

**

SUCUOĞLU

Başbakan Faiz Sucuoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, tüm öğretmenleri kutlarken, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve rahmetle andı.

Başbakan Faiz Sucuoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Sucuoğlu mesajında, dünyadaki en meşakkatli ve en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenliğin, başta insan sevgisi olmak üzere büyük emek, sabır, hoşgörü ve özveri gerektirdiğine vurgu yaparak, şunları kaydetti:

“Öğretmenlerimizin bizlere kattıkları maddi karşılıkla asla ölçülemeyecek kadar değerlidir. Hayatımızın en önemli kısmını geçirdiğimiz eğitim ve öğrenim hayatımızda bizde izler bırakan unutamadığımız eğitimcilerimiz her zaman vardır. Öğretmenlerimizin bizlere öğrettikleri gerek dersler gerekse de hayata dair öğretiler daima yol göstericimiz olmuştur. Bu kutsal meslekte genç nesiller bir öğretmenin elinde şekillenmekte, en düzgün şekilde hayata hazırlanmaktadırlar.”

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenin önemine vurgu yaptığı “Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir, Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır, Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin de düşmanı öğretmendir” sözlerini de hatırlatan Sucuoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Atatürk’ün öğretmenleri toplumun saygın kişileri olarak görmesi ve büyük değer vermesi boşuna değildir. Cumhuriyetin temelleri atılırken yaşanan süreçte, onlar sayesinde demokratik, çağdaş ve laik bir toplum yaratılmıştır. Dün ve bugün olduğu gibi yarın da ülkemizi daha aydın bir geleceğe kavuşturmak için idealist, laik, Atatürkçü öğretmenlere ve onların yetiştirdiği kuşaklara önemli görevler düşmektedir.

Toplumumuzun yeni nesillerini en iyi şekilde yetiştirerek, daha aydınlık ve daha güzel bir gelecek kurmada büyük rol üstlenen ve Atatürk’ün ortaya koyduğu ilkelerden ödün vermeden görevini ifa eden öğretmenlerimizin özel bir günü olan , 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten duygularla kutlar, sevgi ve saygılar sunarım.”

**

ÇAVUŞOĞLU

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, “Öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştirilmesi gibi çok önemli ve kutsal bir görevi ifa etmektedir.” dedi.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştirilmesi gibi çok önemli ve kutsal bir görevi ifa etmektedir. Öğretmenlerimiz, çocuklarımız ve gençlerimizin eğitimi ve iyi yetiştirilmesi için her koşulda fedakârca görev yapmakta, toplumsal değerlerimizin gelecek nesillere aktarılmasında önemli bir sorumluluk üstlenmektedir. Öğretmenlerimiz, aydın ve çağdaş nesiller yetiştirmek için büyük emekler sarf etmektedir. Bu yönde çalışmalarını sürdüren öğretmenlerimiz, dün olduğu gibi bugün ve yarın da ‘Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister’ diyen Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde olmaya devam edecektir. Millet mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanın verildiği bu anlamlı günde, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aramızda bulunmayan öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anar, ülkeye ve topluma hizmet eden tüm meslektaşlarıma teşekkürlerimi iletir, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarım.”

**

PİLLİ

Sağlık Bakanı Ali Pilli, öğretmenlerin pandemi sürecinde görev sorumluluğuyla yüz yüze eğitimin devam ettiği süreçte çocuklara yol gösterdiğini ve okullardaki pandemi kurullarında salgınla mücadelede en önemli paydaşlardan olduğunu kaydetti.

Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayımlayan Bakan Pilli, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Öğretmenlerimiz, ülkemizin geleceğe en iyi şekilde taşınması, her yönden güçlü bir şekilde gelişim göstermesinde topluma en büyük katkıyı koymaktadır.

Öğretmenlerimiz, tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde de görev sorumluluğu ile yüz yüze eğitimlerin devam ettiği bu süreçte çocuklarımıza yol göstermekte, okullarımızda oluşturulan pandemi kurullarında salgınla mücadelemizde en önemli paydaşlarımız arasında önemli bir görev üstlenmektedir.

Bu vesileyle öğrencilerini büyük bir hassasiyetle ve fedakârlıkla yetiştiren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutlar, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi rahmetle anarım.”

**

AMCAOĞLU

Milli Eğtim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Amcaoğlu mesajında öğretmenleirn dünyanın en kutsal mesleklerinden birini icra ettiklerini kaydederek,  pandemi döneminde öğretmenlerin  çocukların ilim ve bilimden uzak kalmaması için çanla başla çalıştıklarını ifadee etti.

Bakan Amcaoğlu’nun mesajı şöyle:

“Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, 24 Kasım 1928 yılında ‘Başöğretmen’ sıfatını alması, 1981 yılından bu yana Anavatan Türkiye ve yurdumuzda Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

 Tüm öğretmenlerimizin bu özel ve önemli günlerini yürekten kutlarım.
Öğretmenlerimiz, dünyanın, kuşkusuz en kutsal mesleklerinden birini icra etmektedir. Ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını sağlayan adımları atmasında, geleceğe sağlam temellerle ulaşmasında en önemli görevi öğretmenlerimiz üstlenmektedir. 
Geleceğimizin teminatı çocuklarımızdır. Öğretmenlerimiz, özellikle çok ciddi genel sağlık sıkıntısı yaşadığımız bugünlerde, çocuklarımızın ilimden, bilimden uzak kalmaması, değişen ve gelişen dünyayı takip edebilmeleri için canla başla çalışmaya devam etmektedir. 

Kendi sağlıklarını düşünmeden, elini her fırsatta taşın altına koymaktan çekinmeyen fedakar öğretmenlerimizin her biri, bizlere umuttur ve yolumuzu aydınlatan ışıktır. 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gelecekteki hedeflerine öğretmenlerle ulaşacaktır. İstikbalimiz, öğretmenlerimizin tutuşturduğu eğitim meşalesi ile daha da aydınlık olacaktır. Öğretmenler, dün ve bugün olduğu gibi yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir.

Bu vesileyle, öncelikle Kıbrıs Türk mücadele tarihinde çok büyük görevler üstlenmiş, eğitime yıllarını vermiş ve bugün hayatta olmayan emekli öğretmenlerimizi saygıyla anarım. 
Hayatta olanlara sağlık ve uzun ömür diler, tüm öğretmenlerin bu önemli gününü içtenlikle kutlarım.”

**

ATAOĞLU

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla mesaj yayımladı.
DP’den verilen bilgiye göre, Ataoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Fedakârca ve özverili çalışmalarıyla çocuklarımıza kendini adayan, çağdaşlığı, bilimi rehber edinen öğretmenlerimizin katkıları ve onların yetiştirdiği çocuklarımız, ülkemizin geçmişte verilen bağımsızlık mücadelesini ve ülkemizi benimseyerek, daha çağdaş bir ülke olma yolunda ilerlemek için hedeflerine yürüyecektir.
‘Bir toplum, eğitimcisine ne kadar değer verirse, geleceğine de o kadar güvenle bakar’ gerçeği doğrultusunda, bilimsel, çağdaş ve laik eğitime destek, her zaman öncelikli hedeflerimizin arasında olmuştur ve olmaya da devam edecektir.
Bizler de bu bilgiler ve gerçekler ışığında, farklı proje ve uygulamalarla eğitime katkı sağlamak, eğitimi daha ileriye taşımak için elimizden gelen tüm gayreti göstermemiz gerekmektedir. Öğretmenlerimize ne kadar minnettar olsak azdır. Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aramızdan ayrılmış tüm öğretmenlerimizi saygıyla anıyorum.
Eğitime ömrünü adamış, gücünü sevgiden alan, insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleği olan öğretmenlik mesleğini icra eden kıymetli öğretmenlerimize sağlık ve huzur diliyor, geleceğimize yön veren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”

**

OĞUZ

Maliye Bakanı Dursun Oğuz, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.
Oğuz mesajda, bu onurlu mesleği icra eden, bulunduğu her ortamda etrafını aydınlatan, geleceğin teminatı çocukları, emek, özveri, sabır ve hoşgörüyle geleceğe hazırlayan, maddi ve manevi karşılığı ölçülmeyecek kadar değerli hizmetler sunan kıymetli öğretmenlerin bu özel gününü paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti.
Dursun Oğuz, “Her birimizin geçmişinde önemli izler bırakan, yön gösteren, emeği geçen öğretmenlerimizin, dün olduğu gibi bugün ve yarında çocuklarımızı hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde bilgili, donanımlı, dinamik ve açık fikirli bireyler olarak yetiştirmek için canla başla çalışmaya devam edeceğine inancım tamdır” dedi.
Oğuz’un mesajı şöyle devam etti:
“Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk de, her fırsatta eğitime verdiği önemi dile getirmiş ‘Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir. Gençler de öğretmenlerin eseridir’ diyerek, öğretmenlik mesleğinin ne denli kutsal olduğunu, Öğretmenlerimizin ülkenin gelişim ve kalkınmasında büyük bir role sahip olduğunu vurgulamıştır.  Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyor, ülkemizin her köşesinde görev alan tüm öğretmenlerimizin ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum”

**

BAŞÇERİ

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü öğretmenlere gönderdiği mesajla kutladı.

banner341
Başçeri mesajında, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “milletini geleceğe taşıyan nesilleri şekillendiren öğretmenleri, bir anlamda geleceğin mimarları olarak gören felsefesinin” Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti öğretmenleri tarafından da benimsenmesinin kendilerini mutlu ettiğini kaydetti.

Ali Murat Başçeri, “Bu düşünce ve inançla onurlu görevinizi sürdürürken, Türkiye Cumhuriyeti imkânları dâhilinde daima yanınızda olmaya devam edecektir. Bu kutsal mesleği ileriye götürmek ve ülkenizin geleceğini şekillendirecek bütün çalışmalarınız bizlerden daima destek görecektir” ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri’nin 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı şöyle:   

“Sevgili Öğretmenim,

Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Ben her şeyden önce öğretmenim’ sözüyle tüm unvanların ilerisine taşıdığı öğretmenlik mesleğinin önemini vurgularken, ‘Benim asıl anlatılacak yanım öğretmenliğimdir. Topluma, milletime ben öğretmenlik yapabiliyorsam beni onunla anlatın. Onun dışında kazandığımız zaferler, yaptığımız işler onun sonrasında gelir’ sözüyle de öğretmenlik mesleğine verdiği değeri ve mesleğin yüceliğini en güzel şekilde ifade etmiştir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün milletini geleceğe taşıyan nesilleri şekillendiren öğretmenleri, bir anlamda geleceğin mimarları olarak gören felsefesinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti öğretmenleri tarafından da benimsenmesi bizleri mutlu etmektedir.

Bu düşünce ve inançla onurlu görevinizi sürdürürken, Türkiye Cumhuriyeti imkânları dâhilinde daima yanınızda olmaya devam edecektir. Bu kutsal mesleği ileriye götürmek ve ülkenizin geleceğini şekillendirecek bütün çalışmalarınız bizlerden daima destek görecektir.

Bu duygularla, başta Başöğretmenimiz olmak üzere, Kıbrıs Türk mücadele tarihinin kahramanları olan; Mağusa’da Madam Güzin olarak bilinen Diva Uluçay, Baf’ın simgelerinden biri olan ve Baf’a Atatürk heykelini diktiren Feriha Coşkun; Türk Mukavemet Teşkilatı ve Baf örgütünü kuran Fikri Karayel; Mağusalı olup Kıbrıs Türk mücadelesinde Canbulat Radyosu’nda ‘Şiir Saatleri’ programını sunan Erol Erozan; ‘Akdeniz Esintileri’ şiir kitabı ile duygularını yazıya döken Limasollu Teoman Ersöz ve burada isimlerini sayamadığımız ebediyete intikal eden bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Bu vesileyle siz değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü kutluyorum.”

**

ÜMİT SERDAROĞLU

Kıbrıs Türk Öğretmenler Derneği Başkanı Ümit Serdaroğlu 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Serdaroğlu mesajında “Tüm yaşamı boyunca kendini Büyük Türk Ulusuna adamış olan eşsiz önder Yüce Atatürk, yapmış olduğu devrimlerine harf devrimini de eklemiş, yeni harflerin milletin bütün fertlerine öğretilmesinde öğretmenlik görevi üstlenmiştir. 24 Kasım Ulu Önder Atatürk’ün Başöğretmenlik unvanını kabul ettiği bir gündür” dedi.

Atatürk’ün “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözü ile topluma şekil veren mimarların öğretmenler olduğunu vurguladığını ifade eden Serdaroğlu şöyle devam etti:

“Her geçen gün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin sosyal, ekonomik ve demokratik alanlarda geliştiğini görmekten mutluluk duymaktayız. Bütün bu gelişmelerde toplumu meydana getiren fertleri şekillendirip onları bilgilerle donatıp toplum hizmetine sunan eğitim ordumuzun bu uğraşları unutulmamalıdır. Öğretmenlerimiz birçok özverilerle çağdaş bir toplum yaratma çabasıyla,  geleceğe güvenle bakan fertler yetiştirmenin gururu içerisindedir.

24 Kasım Öğretmenler Günü, Türk öğretmenlerinin şeref günü, ona olan saygıyı yenileme ve onun yüceliğini anma günüdür.

Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü katlar, çalışmalarında başarılar dilerim.”

**

ÖZÇINAR

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Özçınar, mesajında, öğretmenlerin emek, özveri, sabır ve hoşgörü barındıran çok kutsal, onurlu bir vazife yürüttüğünü ve gelecek nesli yetiştiren, her çocuğun hayatında kıymetli izler bırakan, toplumun en önemli bireyleri arasında olduğunu belirtti.

Özçınar, şunları kaydetti:

“Bu özel gün vesilesiyle, görevlerini layıkıyla yerine getiren tüm öğretmenlerimize en kalbi duygularımla sevgilerimi iletmek isterim.

**

MANGA

Kıbrıs Türk Memur Sendikası (Memur-Sen) Başkanı Akın Manga, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımlayarak, tüm öğretmenleri kutladı.

Manga mesajında, “KKTC Devleti’nin geleceği olan gençlerimizin, vatan ve millet sevgisi ile yetişmesinde, çok kutsal bir görev üstlenen öğretmenlerimizin,  emek ve gayretleri  takdire şayandır” dedi.

Kıbrıs Türk halkının varoluş mücadelesinde, köy, kasaba ve kentlerde, öğretmenlerin büyük çoğunluğunun Türk Mukavemet Teşkilatı mensubu olduğunu kaydeden Manga, şöyle devam etti:

“Gençlerimizi eğitme misyonları yanında, öte yandan da varoluş mücadelemizde, en ön saflarda görev ifa etmişlerdir.

Bu kutsal mücadelede, Hüseyin Ruso, Tuncer, Yalçın, Ertuğrul ve Ecvet Yusuf gibi nice öğretmenlerimiz, vatan uğrunda şehit düşmüşlerdir. Tümünü rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Şehit ve gazilerimizin kutsal emaneti olan egemen KKTC devletinde bugünkü özgür yaşamımızı tüm şehit ve gazilerimize borçluyuz.

Güvenli bir gelecek ve egemen varlığımızı korumak için, bugünün gençlerine geçmiş tarihimizi, iyi ve doğru anlatmalıyız. Geçmişi iyi bilir, karşımızdakileri doğru tanırsak, o zaman geleceğimiz güvencede olabilir. Bunun için de Milli Eğitim Bakanlığı’mıza ve öğretmenlerimize büyük görevler düşmektedir. Yakın geçmiş mücadele tarihimizin, düzenlenecek müfredatlarda, geleceğimiz olan gençlere anlatılması şart ve kutsal bir görevdir.

Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlar, sağlık, başarı ve esenlikler dileriz”

Başta, Ulu Önder, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bugün aramızda olmayan öğretmenlerimizi rahmetle anarken, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutlarım.”

**

EREN

Gençlik Dairesi Müdürü Hasan Eren, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Eren, mesajında, "Bir ülkenin yarınının şekillenmesinde, bir toplumun eğitiminde sonsuz emek ve fedakarlıkları bulunan öğretmenlerimizin üstlendikleri sorumluluk hiçbir şeyle kıyaslanamayacak kadar büyük ve değerlidir" ifadesini kullandı.

"Öğretmenlik, ilim, irfan ve bilgi hazinelerini cömertçe paylaşıp, zengin kültür düzeyine sahip nesillerin oluşmasında temeli atan ilk el olmak demektir" diyen Eren, mesajında şunları kaydetti:

"Onların sabır, şefkat ve özveriyle bir motif gibi işledikleri evlatlarımız, yarın al bayrağı gururla dalgalandıracak, erdemli, ahlaklı, milli birlik ve beraberliğe katkı sağlayan sorumluluk sahibi bireyler olacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Cumhuriyeti yükseltecek olan sizlersiniz’ diyerek işaret ettiği bu gençlik, kutlu vazifelerini canla başla icra eden öğretmenlerimizin elinde yetişecektir. Bu duygularla evlatlarımıza bir harf öğretebilmek için bu toprakların her köşesinde aşkla, heyecanla görev yapan saygıdeğer öğretmenlerimizin ve öğretmen adayı genç kardeşlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum."

**

ARIKLI

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, öğretmenlerin, ilim ve irfanı, bilgi ve teknolojiyi genç beyinlere işleyen, onları geleceğe hazırlayan, görevini icra ederken her türlü fedakârlığı tereddütsüz gösteren toplum mimarları olduğunu kaydetti.
YDP’den verilen bilgiye göre, Arıklı, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, insanı bilgi ve irfanla donatan öğretmenlerin her zaman toplumları ayakta tutan kişiler olduğunu belirtti.
Arıklı, “Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere olmak üzere ebediyete intikal eden öğretmenlerimize rahmet diliyor, yetiştirdikleri evlatlarımız sayesinde ülkemizin geleceğini teminat altına alan bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.” ifadelerini kullandı. 

banner360
Son Güncelleme: 24.11.2021 14:34
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner398

banner361

banner357

banner363

banner403

banner402

banner226

banner301

banner290

banner320

banner406

banner331

banner184