banner386
banner365
banner382

CUMHURBAŞKANI EROĞLU KKTC KARADENİZ KÜLTÜR DERNEĞİ’Nİ KABUL ETTİ.

Derviş Eroğlu, müzakerelerde Kıbrıs halkının kararlılığının ellerini güçlendirmekte olduğunu söyledi.

03 Haziran 2013 Pazartesi 13:24
CUMHURBAŞKANI EROĞLU KKTC KARADENİZ KÜLTÜR DERNEĞİ’Nİ KABUL ETTİ.
banner337

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, müzakerelerde Kıbrıs Türk halkının kararlılığının ellerini güçlendirmekte olduğunu belirterek, halkın huzur ve güven içerisinde yaşayacağı bir anlaşmaya varmak için çaba gösterdiklerini söyledi.

EROĞLU: “HALKIN HUZUR VE GÜVEN İÇERİSİNDE YAŞAYACAĞI BİR ANLAŞMAYA VARMAK İÇİN ÇABA GÖSTERİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, müzakerelerde Kıbrıs Türk halkının kararlılığının ellerini güçlendirmekte olduğunu belirterek, halkın huzur ve güven içerisinde yaşayacağı bir anlaşmaya varmak için çaba gösterdiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Karadeniz Kültür Derneği Başkanı Turan Büyükyılmaz başkanlığındaki Karadeniz Kültür Derneği heyetini kabul etti.

BÜYÜKYILMAZ

Karadeniz Kültür Derneği Başkanı Turan Büyükyılmaz ziyarette yaptığı konuşmada, kısa zaman önce kurultay gerçekleştirdiklerini ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Cumhurbaşkanı Eroğlu’nu ziyaret ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun derneklerine büyük katkıları olduğunu ifade eden Büyükyılmaz, hem derneği hem de şahsı adına Cumhurbaşkanı’na teşekkür etti.

Derneği bulunduğu konumdan daha da yukarılara çıkarabilmek için yeni bir yapılanmaya gittiklerini ve bazı önemli çalışmalar yaptıklarını dile getiren Büyükyılmaz, Bölge başkanlıkları oluşturulduğunu, hem kendi insanları hem de Kıbrıs Türk halkıyla uyumlu bir şekilde çalışabilmek için her türlü önlemi almaya çalıştıklarını söyledi.

Büyükyılmaz Girne Bölgesi’nde tüm halkın kullanabileceği bir tesis planları olduğunu da anlattı.

Duyarlı olmaya çalıştıklarını, Kıbrıs sorununun birinci öncelikleri olduğunu belirten Büyükyılmaz, yürüttüğü davada Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun yanında olduklarını, üzerlerine düşen görevi harfiyen yerine getirmenin görevleri olduğunu belirtti.

banner341
EROĞLU

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da derneğin yeni Başkan ve Yönetim Kurulunun hem Karadenizliler hem de KKTC’ye hayırlı olmasını diledi.

Derneğin Karadeniz kültürünü, yaşadıkları ülkenin kültürleriyle harmanlayarak, güzel etkinlikler yaptığını, bundan dolayı kendilerini takdir ettiğini ifade eden Eroğlu, “Hepimiz artık bu ülkenin insanlarıyız, bu ülkede yaşama kararlılığındayız, elbette değişik ülkelerden insanlarımız olacak” diye konuştu.

Türkiye’den gelen halkla, yani KKTC’nin eski yerlileriyle yeni yerlilerinin kaynaştığını dile getiren Eroğlu, geçen yıllar içerisinde KKTC halkının bir bütün olduğunu, bunu artık herkesin anladığını dile getirdi.

Şu an herkesin müşterek davasının Kıbrıs sorunu olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Eroğlu, Kıbrıs sorununu hiç kimsenin mağduriyetine olanak sağlamadan en iyi şekilde çözmenin asli görevlerinden biri olduğunu belirtti.

Eroğlu, bu görevi sürdürürken gördüğü destekten dolayı teşekkür etti.

Müzakerelerde oturan kişinin arkasında güçlü bir destek olması gerektiğini belirten Eroğlu, Kıbrıs Türk halkının müzakere masasında olduğu müddetçe bu desteği kendisine verdiğini, bunun elini güçlendirdiğini söyledi.

KKTC topraklarının üzerinde yaşayanların müşterek vatanları olduğunu kaydeden Eroğlu, zaman zaman değişik sesler çıkmasının olağan olduğunu, bunları büyütmemek gerektiğini, bu seslerin zamanla cılızlaşıp kaybolduğunu söyledi.

Eroğlu, “Mühim olan aslımızdır, aslımız bir olduğuna göre ve hakikaten sizler bu toprakları vatan bildiğiniz için, nerdeyse artık geldiğiniz bölgelerin yabancısı konumundasınız çünkü esas vatanınız artık burasıdır. Anavatanımız zaten müşterektir, birdir” diye konuştu.

Yeniden başlayacak olan müzakerelerde Kıbrıs Türk halkının kararlılığının ellerini güçlendirmekte olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Eroğlu, Kıbrıs Türk halkının huzur ve güven içerisinde yaşayacağı bir anlaşmaya varmak için çaba gösterdiklerini belirtti.

Bir anlaşma yapmanın mümkün olup olmadığının görüleceğini, bunun artık son şans olabileceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Eroğlu, bu şans iyi kullanılır da bir anlaşmaya varılabilirse kalıcı olabileceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, kalıcı olabilmesi için sağlam bir anlaşma olması Türkiye’nin haklarını ortadan kaldırmaması gerektiğini belirterek, bu yönde çalıştıklarını ifade etti.

banner360
Son Güncelleme: 03.06.2013 13:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner350

banner361

banner357

banner363

banner397

banner226

banner301

banner290

banner320

banner331

banner184