banner386
banner399


DP Ulusal Güçler son yapılan milletvekili erken seçimlerinde, hiç kimsenin küçümseyemeyeceği bir seçim başarısı elde etti. Seçim sonuçlarının doğal sonucu ve halkın genel beklentisine uygun olarak iktidar ortağı oldu. Bugün iddialarını gerçekleştirme şansını yakaladı. Kötü yönetimlerden bıkan Kıbrıs Türk Halkı, artık sorunlarına çözüm bulan bir hükümet görmek istiyor.
 
Demokrat Parti, 5 Haziran 2013 tarihinde gerçekleştirdiği Olağanüstü Kurultayda adını, Demokrat Parti Ulusal Güçler olarak değiştirdi. Gerçekleştirilen sadece isim değişikliği değildi, kötü yönetime isyan edenlerin ve KKTC sahip çıkanların bir araya gelmesi için yeni bir başlangıçtı. Bu kurultayla ortak hedefleri “KKTC’yi yaşatmak ve güçlendirmek” olan insanımızın bütünleşme süreci başlatıldı.
 
İlk günlerde Partinin ismi biraz da CTP – Birleşik Güçlerden esinlenerek, arada “-“ işareti kullanılarak yazıldı. Ancak süreç içerisinde anlaşıldı ki “-“ işareti, CTP – BG’de CTP’li olanlarla olmayanları birleştirici bir unsur olarak kullanılırken, DP – UG’de ayrıştırıcı bir faktör olarak kullanılıyor. Parti yönetimi bu farkı anlayınca, “-“ işaretini kullanmaktan vazgeçmiştir. Nitekim genel seçimlerde kullanılan oy pusulalarında partinin işareti “DPUG” olmuştur
 
İrsen KÜÇÜK Başkanlığındaki kötü yönetime isyan eden sekiz milletvekilinin partileriden isifa ederek Demokrat Partiye katılacağının anlaşıldığı günden beri, müzmin DENKTAŞ ve Demokrat Parti muhalifleri, Demokrat Parti ve Ulusal Güçler ayrımı üzerine oynadılar. Parti içindeki kimi yanlış söylemler de, bu ayrıştırıcı oyunda kullanıldı.
 
DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Sayın Serdar DENKTAŞ parti yetkili oganlarında ve kamuoyu önünde yaptığı pek çok konuşmada vurguladı. Parti içinde “Demokrat Parti” ve “Ulusal Güçler” kanatları yoktur. Bir tek “Demokrat Parti Ulusal Güçler” vardır. Herkes bunu anlamalı ve ona göre hareket etmelidir. DP Ulusal Güçlerin yanında veya karşısında olanlar, buna göre ayırt edilmektedir.
 
DP Ulusal Güçler üyeleri ve gönüllüleri arasında ille de bir tasnif yapılacaksa, belki ESKİ ve YENİ üyelerden ve gönüllülerden bahsedilebilir. ESKİLER 1992 den itibaren partiye katılanlar ve çalışanlar, YENİLER ise ikinci paragrafta belirtilen BÜTÜNLEŞME sürecinde partiye katılan veya gönüllü olarak çalışanları ifade eder.
 
YENİLERİ sadece UBP’den ayrılıp gelenler olarak anlamamak gerekir. YENİLER arasında Genel Başkan Serdar DENKTAŞ’ın siyasal önderliğini, DP Ulusal Güçlerin siyasal duruşunu, programını ve zengin kadrosunu benimseyip gelenler de var. Bu durumda olan pek çok YENİ arkadaşı şahsen tanıyorum.
 
Büyüme ve de ülkenin birinci partisi olma iddiasında olan her siyasi harekette, eskiler ve yeniler olması kaçınılmazdır. KKTC de bu ikilemi yaşayan sadece DP Ulusal Güçler değildir. Bugün Mecliste bulunan bütün siyasi partilerde vardır. Örneğin, Girne Milletvekili Zeki ÇELER, kaç yıldan beri TDP üyesidir?.
 
Deniyor ki, DP Ulusal Güçlere UBP’den sadece yedi kişi katıldı. El insaf. Partinin seçim gezilerine katılan, afişlerini hazırlayan ve asan, seçim bildirgesinin hazırlanmasına katkı koyan, mitinglerin kalabalık olması için eski partililerle birlikte çaba gösteren, sandık başında görev alan, seçim günü sandığa adam taşıyan yüzlerce kişiyi nasıl görmezsiniz?
 
Yine deniyor ki, bunlar henüz üye olmadı. DP Ulusal Güçlerin Merkez Seçim Komitesinde, İlçe Seçim Komitelerinde, Köy ve Mahalle Seçim Komitelerinde görev yapan yüzlerce kadın ve erkeğe, Yükümlülük Belgesini önüne koyup doldurmasını ve imzalamasını sağlamamışsan, bu onların kabahati değil. Görevini yapmaycaksın, sonra da “daha üye olmadılar” diyeceksin. Güldürmeyin adamı.
 
Güzelyurt İlçe Başkanı Sayın Türkay TOKEL ilçedeki Köy ve Mahalle Kongrelerini tamamladı. Çalışkanlığı ve örgütcülüğü ile kendini kabul ettirmiş olan Güzelyurt İlçe Başkanının ve yakın çalışma arkadaşlarının gerçekleştirdiği kongrelerde seçilen örgüt üyelerinin kaçının “ESKİ” kaçının “YENİ” üye olduğuna ben bakmadım. Size de bakmayın.
 
Neyse ki DP Ulusal Güçlerde olup biteni ve ne olması gerektiğini bilen birisi var. KKTC Halkını kucaklayacak bir siyaseti iktidara taşımaya kararlı bir lider ve partinin birleştirici çimentosu olduğunu bir kez daha gösterdi. DP Ulusal Güçlerin Genel Başkanı Serdar DENKTAŞ, insiyatif kullanarak DP Ulusal Güçler Yükümlülük Belgelerini yeniden bastırarak, İlçelere dağıtılmasını sağladı.
 
Genel Başkan Serdar DENKTAŞ, yeni Yükümlülük Belgesini önce kendisi imzalyarak  örnek oldu. İlçe Başkanları şimdi herkese bu belgeleri doldurtmak ve imzalatmakla yükümlü. Bu belgeleri imzalayanlar, eşit haklara sahip olarak Köy ve Mahalle Kongrelerine katılabilecek ve partinin önümüzdeki dönemde yükünü omuzlayacak örgütlerin oluşmasına katkı koyacak.
 
Pek çok başarısına tanıklık ettiğim sevgili dostum ve DP Ulusal Güçler Girne İlçe Başkanı Sayın Mustafa ÖZDEĞİRMENCİ hafta sonu yaptığı toplantılarla eski ve yeni ayırımı yapmadan bütün partilileri kucaklayacak bir örgütlenme çalışması başlatmış. Kendisini kutlarım. Yeni Yükümlülük Belgelerinin doldurulması ve IX. Olağan Kurultayın toplanması ile sonuçlanacak yeniden örgütlenme çalışmaları, eski ve yeni üyelerin kaynaşmasını sağlayacağı gibi DP Ulusal Güçlerin halkımızla kucaklaşmasını da sağlayacaktır.
 
Yeniden örgütlenme çalışmalarının DP Ulusal Güçlerde büyük bir heyecan yarattığını görüyorum. DP Ulusal Güçleri hedefine götürecek olan bu heyecandır.
 
 
MEHMET EROL AKTOPRAK
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner398

banner361

banner357

banner363

banner403

banner402

banner226

banner301

banner290

banner320

banner331

banner184