5 Ambulans Alındı

 Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet veren 112 Acil Servis ağının güçlendirilmesi kapsamında beş yeni ambulans, bugün bakanlığa teslim edildi.

Sağlık Bakanı Ahmet Gülle, hedeflerinin ambulans filosunu yenilemek ve güçlendirmek olduğunu söyleyerek, bu yıl içinde 15 yeni ambulans alınmasını hedeflediklerini, ilk beşin bugün teslim alındığını, diğerleri için de ihaleye çıkılacağını ifade etti. Gülle, ambulansların üst düzey donanıma sahip olduklarını vurguladı.

Gülle, sağlığın en temel noktasının acil durumlara erken müdahale etmek olduğunu dolayısıyla 112 Acil Servis ağına öncelik ve önem verdiklerini belirtti.

112 Acil Servis ve ambulans filosunun güçlendirilmesi ve personelin eğitimi konularında yapılan çalışmalar ve hedefleriyle ilgili bilgi veren Gülle, ambulans sayısının 39’a çıkacağını, etkin ve güçlü hizmet verileceğini vurguladı.

Hedeflerden birinin de telsiz ve navigasyon sisteminin yenilenmesi ve güçlendirilmesi olduğuna işaret eden Gülle, bu projenin ihale aşamasında olduğunu söyledi.

İlk yardımda ilk bir saatin çok önemli olduğunu belirten Gülle, 112 ambulansların haber aldıktan sonra bir dakika içinde çıkış yaptığını belirtti.

Gülle, Reorganizasyon Komitesi’ne ve katkı koyan herekse çalışmalarından ötürü teşekkür etti.

Reorganizasyon Komitesi adına konuşan Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Ömer Gür de, Bakan Gülle’ye 112 Acil Servis’e verdiği önemden ve destekten ötürü teşekkür etti.